Sectumsempra
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sectumsempra

Sectumsempra
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Top posters
Admin
Könyvtár Vote_lcapKönyvtár Voting_barKönyvtár Vote_rcap 
Perselus Piton
Könyvtár Vote_lcapKönyvtár Voting_barKönyvtár Vote_rcap 
Lily Evans
Könyvtár Vote_lcapKönyvtár Voting_barKönyvtár Vote_rcap 
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (10 fő) Csüt. Jún. 28, 2012 3:43 am-kor volt itt.
Legutóbbi témák
» Empire of Fantasy
Könyvtár EmptyPént. Szept. 06, 2013 3:37 pm by Vendég

» Csoportleírások
Könyvtár EmptySzer. Május 08, 2013 10:15 am by Admin

» DESCENT
Könyvtár EmptyPént. Okt. 26, 2012 5:12 am by Vendég

» Alone the dark valley
Könyvtár EmptyVas. Aug. 12, 2012 5:03 am by Vendég

» Ripper time
Könyvtár EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 11:31 am by Vendég

» Vampire Diaries - Stay Alive
Könyvtár EmptyKedd Júl. 31, 2012 10:16 am by Vendég

» cross academy
Könyvtár EmptyVas. Júl. 29, 2012 7:12 am by Vendég

» Florence Dreamin'
Könyvtár EmptyPént. Júl. 27, 2012 3:31 pm by Vendég

» American Horror Story
Könyvtár EmptySzer. Júl. 11, 2012 9:36 pm by Vendég


Megosztás
 

 Könyvtár

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Admin
Admin
AdminHozzászólások száma : 90
Join date : 2012. Jun. 21.
Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Könyvtár   Könyvtár EmptyPént. Jún. 22, 2012 1:26 pm


Vissza az elejére Go down
https://sectumsempra.hungarianforum.com
Vendég
Vendég
Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyKedd Júl. 03, 2012 7:17 am



Just take my hand


A könyvtárban halvány világosság dereng, miközben az utolsó diák is felpakolja a könyveit - nagyjából három asztallal odébb, egy könyvespolc takarásában - és kisétál. Madam Cvikker éles pillantást vet ránk a szemüvege fölött, azonban pontosan tudom, McGalagony professzor kifejezett engedélyével ő sem szállhat szembe. A tanárnő azt mondta, az igyekezetemre való tekintettel addig tartózkodhatok a könyvtárban, míg szükségét érzem - legyen az ok házi dolgozat, táblázat, vagy csak egy profán semmiségként értelmezhető kutatómunka. Nagyon hálás vagyok ezért, hiszen így nem kell többé a klubhelyiségben tanulnom, míg mások köppköveznek a tőszomszédságomban, vagy esetleg egymást falják. Ez utóbbiból bőven kapok a griffendéles diákok vérmérsékletének hála - arra pedig senki nincs tekintettel, hogy egyesek nem lábat lógatni, meg kényelembe helyezkedni jöttek az idén sem, hanem kemény munkát folytatni, tanulni! Azért, mert Voldemort - most már gondolatban sem nevezem Tudjukkinek, ami miatt Ron egyes időközönként feljajdul, vagy ideges pillantások özönét zúdítja rám - visszatért, az élet még nem áll meg, a RAVASZ-ok lassan a nyakunkon vannak! Már csak egy év, és le kell diplomáznunk, el kell hagynunk a Roxfort falait. Na persze, feltéve, ha megérjük azt az egy évet...
Egy makacs gyerek jellegzetes mozdulatával rázom meg a fejem, amitől néhány tincsem az előttem fekvő pergament súrolja. Remek. Sehol az iskolában nem találok olyan hajgumit, ami a fejem tetején ülő boglyát összefogná teljes mértékben, így állandóan elvonja a figyelmem az írásról. Pedig most épp egy rendkívül fontos bekezdésnél járok, ami a sziporka szirup felhasználásának módjait taglalja. Az utóbbi időben még több idegszálammal igyekszem rákoncentrálni a Lumpsluck professzor által tanított bájitaltanra, mivel az eredményeim... nos...

Tudom, nem szép a féltékenység, mégis igazságtalannak érzem, ahogy Harry minden igyekezet nélkül bezsebeli a dicsőséget, míg én az üst fölé görnyedve izzadok a munkában. Ő előkapja a Herceg könyvét - ami körül, megjegyzem, szerintem nincs minden rendben - és előáll egy olyan húzással, ami vajjá változtatja Lumpsluckot egy forró serpenyőben! Pedig nem is csinál semmit! Soha nem csinál semmit! Rendszeresen eltér a tankönyv utasításaitól, és ezzel együtt is mindig minden próbálkozását siker koronázza!
Mérgesen fújok egyet. Nem, nem szabad megharagudnom Harryre, hiszen mindenki másnál nagyobb teher nyomja a vállát, legalább ennyi sikerélményben hadd legyen része, nem igaz?
De akkor is. Miért ilyen nehéz ez?

Fél kézzel ismét nekifutok a hajam egy hajgumiba kényszerítésének, ám mikor a gumi szétpattan az az ujjaimon, végleg megadom magam. Nagyot sóhajtva ismét a házi dolgozat fölé hajolok, ami eddig alig több, mint másfél tekercs. Tudom, tudom, Lumpsluck egy tekercset kért, de nem érdekel! Ezúttal mindent, ami a témához kapcsolódik, ki fogok írni magamból; nem létezik, hogy a professzornak ehhez se legyen pozitív hozzáfűznivalója! Hiszen látja, igyekszem! Jobban, mint Piton óráján valaha is. És mégsem...
- Mit gondolsz, ha a sisakvirág és a békapete egy főzeten belül találkozik, az eredmény mindenképpen robbanás? Mert szerintem nem. Ott van például az andalító-főzet, amiben ezt a kettőt elegyítik - többek közt -, és az első tapasztalatok alapján a főzet teljesen zavarmentesen feltette ki a hatását mindenkire, aki... - a mondandómba teljesen elmerülve pillantok fel Harry arcára, és azonnal elfut a pulykaméreg. - Harry, megtennéd, hogy egy pillanatig nem a Herceg könyvét bújod és rám figyelsz?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzer. Júl. 04, 2012 6:49 am

Könyvtár Tumblr_m5b26hpx461qdp8quo1_400
Hermione


Megbabonázott. Azt hiszem, teljesen megbabonázott ez az átkozott könyv. Nem tudom letenni, egyszerűen... nem megy. Rengeteg sok érdekes dolgot találtam benne, amit fel tudnék és fel is tudok használni. Már Ron is megjegyezte, hogy reméli, nem akarok olyan könyvmoly lenni, mint Hermione. Persze, hogy nem, csak... ez most más. Majdnem hozzá akartam hasonlítani Tom naplójához, amit még másodikban találtunk, de nem... ez ahhoz sem fogható.
Hogy tud egy bájitaltan könyv ilyen érdekes lenni? Az első lapon nyitom ki újra, elolvasom, majd végighúzom a kezemen a néven: Félvér herceg. A rejtélyes név vajon kit rejthet maga mögött? Tovább hajtok. Eléggé leharcolt könyvről van ám szó, itt-ott szakadásokkal, tele firkálva, írva. Rengeteg dolog másként van benne, át van javítva a könyvben. A bájitaltan órán ez bevált! Kipróbáltam, mindent úgy csináltam, ahogy a Herceg írta. Rengeteg sok sikerélményem volt az elmúlt... pár hétben. Egy pillantást vetek a mellettem szenvedő Hermione-ra, majd vissza a könyvbe. Nem túlzottan idegeskedem mostanság a Bájitaltan házikon, órákon, stb... hiszen a tanár szívébe véstem magam egyrészt, másrészt pedig ez a könyv mindentudó!
Szinte elengedem a fülem mellett azokat a szavakat, amelyeket Hermione mond, és csak a könyvet lapozom, majd lapozom és megállok. Ez az, amit meg akartam kérdezni már tőle egy ideje. Biztos vagyok benne, hogy ő az egyetlen, aki hallott erről közülünk, hacsak nem egy kitalált valami. Kitudja, lehet hogy nem is működne.
-Tessék?
Szinte ezzel a mozdulattal össze is csukom a könyvet, amilyen sebesen csak bírom. Tudom, hogy most mi jön. Egy jó kis fejmosás, a könyv miatt. Olyan, mintha Hermione féltékeny lenne a könyvre... de ez lehetetlen. Nem... ilyen nem létezik. Kizárt.
-Hermione... te hallottál már egy olyan varázslatról, hogy Sectumsempra?
Nagyon, de nagyon kíváncsi tekintettel nézek rá, most le sem veszem róla a szememet. Remélem, azt fogja mondani, hogy igen, hallott. Ha nem... akkor meg csak kell egy ok, kell egy társ akivel ki tudom próbálni. Ki tudja, mennyire veszélyes amúgy meg. Egyfolytában csak ezek a dolgok járnak a fejemben, semmi másra nem tudok túlzottan figyelni. Van egy olyan megérzésem, hogy Hermione ezért fog még rám nagyon kiakadni a közeljövőben. Sajnálom... megbabonázott.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyCsüt. Júl. 05, 2012 1:42 pm



Just take my hand


Elképesztő. Ennyire nem érdekli, mit magyarázok neki ilyen hevesen? Attól tartok, fogalma sincs arról, mit mondtam neki az elmúlt fél órában, ez pedig rendkívül aggasztó. Villámgyorsan átnyúlok az asztalon, hogy összecsapjam a könyvet kegyetlenül, ám ő megelőz, így ujjaim csak az asztallapot érintik. Ettől pedig, ha ez ugyan lehetséges, még idegesebbé válok. Az a könyv mindennek az oka! Pedig tudom, valami nincs rendben vele, viszont amíg Harry így ragaszkodik hozzá, nem tehetek semmit! Olyan, mintha a könyv a hatalma alatt tartaná, mint egykor Ginnyvel tette a Denem-napló, de Harrynek hiába beszélek én, hiába beszél Ginny, hiába beszél akárki. Ron bezzeg azt mondja, a tankönyv, a Herceg könyve csak egy vaskos tréfa, nem árt senkinek - én nem is akarom megvárni, míg esetleg megöli Harryt olvasás közben, vagy a benne rejlő tiltott átkok, receptek valaki másnak ártanak. A gondolatát sem bírom, hogy egy ártatlannak, esetleg - ismétlem - magának Harrynek baja essen a könyv hibájából. Ő meg egyre csak azt bizonygatja, a régi tankönyvek még nem hajtottak végre tömeggyilkos merényleteket! Mintha ugyan nem tudná, milyen a Varázsvilág. Kiismerhetetlen.
– Hányszor kell még elmondanom, milyen ostobaság ezt csinálnod? Ha valakinek, hát neked tudnod kéne, milyen veszélyek leselkedhetnek egy teljesen ártalmatlannak látszó könyvecske lapjairól is akárkire. Emlékezz csak, mikor Tom Denem szelleme Ginny által, a naplón keresztül próbált eljutni hozzád! Most hogy V… Voldemort visszatért, és Te is naponta szerepelsz a köztudatban, óvatosabbnak kéne lenned! És… – némi habozás után közelebb hajolok hozzá, át a pergamen kupac felett, hogy csak ő hallhassa a szavaimat, mivel senki másra nem tartozik – még akkor sem, ha a könyvtárban még az átlagosnál is többen hallgatóznak a Kiválasztott után – … nagyon féltelek, Harry. Butaság ezt csinálnod egy könyv miatt!

Néhány másodpercig mereven, szinte könyörgőn bámulok az arcára, megpróbálva elkapni a pillantását, ám mikor már kezd kényelmetlenné válni a helyzet, elégedetlenül sóhajtva ismét hátra dőlök, belemerülve a munkámba, mivel – vele ellentétben – én nem vagyok bájitaltan-zseni, nekem még mindig meg kell dolgoznom az elismerésért, amivel Lumpsluck az én esetemben valamiért igencsak fukarkodik. Talán azért, mert mugliszületésű vagyok? Nem hiszem. Harry mesélte, hogy az édesanyját, Lily Evanst is kitüntette a figyelmével, pedig ő is varázstalan emberek leszármazottjaként érkezett a Roxfortba.
Ismét hozzáfognék a körmöléshez, mikor Harry jól hallhatóan hozzám intéz egy kérdést. Elősz9ör értetlenkedve pillantok fel rá, aztán mikor ráébredek, miről van szó, mérgesen összevonom a szemöldökömet. Már megint?
– Nem, nem hallottam. És ha használnád a józan eszedet, leadnád Lumpslucknak azt a könyvet, és vennél egy újat. Ki tudja például, mit takarhat ez a „Sectumsempra”? Lehetséges, hogy veszélyes. Vagy halálos. – még a feltevésbe is beleborzongok, viszont sajnos látom Harry arcán, milyen örömmel próbálná ki ezt az ismeretlen, valószínűleg negatív hatású varázslatot.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár Empty

Vissza az elejére Go down
 

Könyvtár

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sectumsempra :: Játéktér: Roxfort :: 2. emelet-